4miniat
Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku włączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania, wspierającej i promującej czytelnictwo pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Uczniowie wzięli udział w niespotykanej dotąd akcji promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne, której celem było inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne i lubiane zjawisko wśród ich rówieśników. Cała społeczność szkolna spotkała się na boisku ze swoimi ulubionymi książkami, aby ustanowić rekord czytania w jednym momencie. Wszyscy uczestnicy akcji czytali cicho fragmenty swoich książek a potem na sygnał dyrektor Marii Kukulskiej, głośno wykrzyczeli hasło „Lubię czytać”.

Tydzień wcześniej, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w „Czwórce” odbył się Szkolny Festiwal Czytania, który obejmował szereg imprez i uroczystości czytelniczych. Akcję rozpoczął happening uczniów z kolorowymi transparentami zachęcającymi do czytania, który zakończył się głośnym czytaniem baśni przez Andrzeja Drzewieckiego - Sekretarza Miasta oraz Mariusza Seńkę - Starostę Tureckiego, w Urzędzie Miejskim w Turku.

Przez cały rozczytany tydzień nauczyciele czytali uczniom nowości książkowe bez względu na to, czy dana lekcja to w-f czy matematyka. Uczniowie klas starszych czytali młodszym kolegom książki zakupione z programu „Książki naszych marzeń”.

Akcje czytelnicze na pewno spopularyzowały wśród uczniów czytelnictwo, co jest nadrzędnym celem wszystkich działań Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku.

czerwiec 2017