inwestor z wizyt w turku 20140507 1141227043

Burmistrz Miasta Turku, Zdzisław Czapla spotkał się dziś, tj. 7 maja 2014 r. z kierownictwem niemieckiej grupy kapitałowej Messer Group GmbH, której spółka MP Production sp. z o.o. niedawno rozpoczęła budowę Wytwórni Gazów Skroplonych w podstrefie Turek, Łódzkiej Specjalnej Strefy ekonomicznej.

Przedstawiciele grupy Messer w osobach: dr. Hans-Gerd Wienands – Dyrektor Finansowy Messer Group GmbH, Johann Ringhofer – Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Messer Group GmbH, Hubert Westermann – członek Komisji Rewizyjnej Messer Polska Sp. z o.o., Dirk Fünfhausen – Prezes Zarządu Messer Polska Sp. z o.o. i Michał Przybyszewski – Dyrektor Techniczny Messer Polska Sp. z o.o., przybyli na plac budowy wytwórni gazów. Panowie omówili na miejscu etapy budowy swojej firmy w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej, po czym udali się na spotkanie z Burmistrzem Turku.
Burmistrz Zdzisław Czapla swoich gości przyjął w Muzeum Miasta Turku. Biznesmenów interesował Turek jako miasto o korzeniach wielokulturowych, z tradycjami tkackimi. Burmistrz opowiedział gościom o mieście, jego ludności, szkolnictwie, przemyśle i handlu. Panowie z ciekawością przyjęli informacje o dziedzictwie kulturowym miasta, to jest spuściźnie Józefa Mehoffera. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę mehofferowską oraz wystawę pokonkursową prac zgłoszonych do konkursu urbanistyczno-architektonicznego na opracowanie koncepcji na przekształcenie i renowację centrum Turku.
Panowie wymienili się upominkami. Burmistrz Zdzisław Czapla podarował inwestorom obraz prezentujący panoramę miasta. Przedstawiciele Messer Group GmbH od razu oświadczyli, że obraz będzie zawieszony w ich firmie.
MP Production Sp. z o.o. z niemieckim kapitałem grupy Messer Polska, jest jednym z czołowych europejskich producentów i dostawców gazów technicznych. W Turku firma buduje wytwórnię obejmującą zakład kriogenicznego rozkładu powietrza. Powstawać tu będą tlen, azot i argon, które używane są m.in. w metalurgii, medycynie oraz przemyśle chemicznym, spożywczym, elektronicznym i farmaceutycznym. Zakład będzie pracował w ruchu ciągłym, każdego dnia jego teren opuszczać będzie 30 cystern wypełnionych gazami. Inwestycja ma wartość ponad 100 milionów złotych.

kwiecień 2017