miosz gozdalik wolontariuszem roku 2015 6 20151204 1158418964

Miłosz Gozdalik został laureatem tegorocznego konkursu Wolontariusz Roku 2015. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się wczoraj, tj. 3 grudnia 2015 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Turku obchodzony jest od 2006 roku. W dniu 3 grudnia 2015 roku w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych spotkali się turkowscy wolontariusze, przedstawiciele władz samorządowych i goście, aby wspólnie uczestniczyć w tym święcie. Spotkanie otworzyła Beata Pacławska, która na co dzień pracuje w Centrum Wolontariatu i współpracuje z młodymi wolontariuszami. Burmistrza Miasta Turku Romuald Antosik złożył zebranym życzenia z okazji Dnia Wolontariusza podkreślając, jak ważna i cenna jest to inicjatywa.

Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu ,,Wolontariusz Roku". Celem tego dorocznego konkursu jest uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, które bez względu na wiek, wykształcenie, stan zdrowia, pracują bez wynagrodzenia na rzecz mieszkańców miasta Turek, wzmocnienie rangi wolontariusza w życiu środowisk lokalnych, stworzenie możliwości prezentacji działań wolontariuszy oraz pobudzenie aktywności mieszkańców Turku w kształtowaniu życia społeczeństwa lokalnego. Kandydatów do konkursu mogły zgłaszać zarówno osoby indywidualne, instytucje publiczne, stowarzyszenia i fundacje, które doświadczyły bezinteresownej, dobroczynnej, społecznej pomocy osoby indywidualnej. Do tytułu zgłoszeni zostali: Dariusz Jasiakiewicz (przewodniczący Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii oraz Prezes Klubu Sportów i Sztuk Walk), Miłosz Gozdalik (uczeń III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, należący do elitarnej grupy wolontariuszy, który aktywnie propaguje ideę wolontariatu w środowisku młodzieżowym) oraz Natalia Wojdziak (wolontariuszka, która od 2010 angażuje się w działalność stowarzyszenia ,,Przystań", pomaga w organizacji imprez oraz pracach modernizacyjnych i porządkowych w siedzibie ,,Przystani").

Tytuł „Wolontariusz Roku 2015" przypadł Miłoszowi Gozdalikowi, który m.in. jest wolontariuszem w turkowskim szpitalu, pomaga osobom przewlekle chorym i starszym, a w szczególności pacjentom oddziału wewnętrznego. Poza zaszczytnym tytułem Miłosz otrzymał też nagrodę finansową, przyznaną przez Burmistrza Miasta Turek.

Laureat podzielił tort dla wszystkich uczestników spotkania. Z okazji święta wszyscy wolontariusze otrzymali koszuli promujące Turek, ufundowane z budżetu miasta.