akademia letnich spotka rozpoczta 1 20170810 1494350581
Dziś, 31 lipca, o godzinie 10.00 w siedzibie stowarzyszenia „Przystań” w Turku rozpoczęły się warsztaty taneczne w ramach Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Tego samego dnia swoją festiwalową pracę rozpoczęli młodzi dziennikarze Przytani prowadzeni przez Marcina Deruckiego z redakcji Turek.net.pl.

Tegoroczni uczestnicy warsztatów mogą realizować swoje pasje na wiele sposobów. W tym roku w Przystani w ramach ALSA odbywają się warsztaty taneczne, prowadzone przez Annę Klimek, wokalne, które prowadzi Aneta Janiak, kompozycji i aranżacji muzycznych, pod opieką Huberta Tasa, teatralnych, prowadzonych przez Marię i Jacka Sulkowskich oraz dziennikarskich.
Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że prace nad finałowym spektaklem trwają już od kilku miesięcy, podczas których aktorzy z Przystani spotykali się późnymi wieczorami, aby dopracować elementy swojego występu.

Z kolei już jutro rozpoczynają się trwające 3 dni warsztaty aktorskie dla aktorów i wokalistów amatorów, które odbędą się w ramach projektu „Poetycka Przystań”. Warsztaty poprowadzi Bożena Remelska-Grzybowska, aktorka teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. W ramach warsztatów wokalnych uczestnicy przygotują prezentacje wokalne i wystąpią gościnnie w spektaklu organizowanym w ramach Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Uczestnicy warsztatów aktorskich będą interpretować teksty Kabaretu Starszych Panów.

Dziennikarze Przystani jak co roku na bieżąco relacjonują przebieg Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, jak i postępy z przygotowań finału, który odbędzie się 13 sierpnia. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Turek. Warsztaty wokalne i dziennikarskie odbywają się w ramach projektu „Edukacja Kulturalna” współfinansowanych ze środków Gminy Miejskiej Turek. Projekt „Poetycka Przystań” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Turku, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowany jest we współpracy z Muzeum Miasta Turku.

Zuzanna Szczepocka, Dziennikarz Przystani